פעילות גופנית ואורח חיים בריא ומאוזן תמיד היוו חלק מרכזי בחיי, לא במקרה בחרתי במקצוע הוראת החינוך הגופני. לאחר למעלה מעשרים שנה בהם לימדתי בבתי ספר עברתי לצרפת, שם שהיתי במשך שלוש שנים. בתקופה זו פגשתי את ד”ר ברנדט דה גסקה, רופאה ומורה ליוגה המתמחה בשימור ושיקום רצפת אגן. ד"ר דה גסקה פיתחה שיטה יחודית ללידה המיושמת במרבית חדרי הלידה בצרפת. הרגשתי שהנושא חשוב במיוחד, לאור העובדה שנשים רבות סובלות מבעיות של דליפות שתן וצניחות איברים, ונשארות חסרות אונים מול הבעיה הזו.

 

לאחר שחזרתי ארצה, החלטתי להעמיק בלימודי היוגה ויניאסה , מתוך הרצון לשלב בין היוגה לשיטה שלמדתי בחו"ל. אך הרגשתי שהתמונה אינה שלמה, שמשהו מהותי עדיין חסר. ואז הגעתי ליוגה הנשית שפיתחה מירה ארצי פדן. כאן סוף סוף הרגשתי שאני מוצאת את החלקים החסרים ב"פאזל במסע החיפושים שלי". הבנתי שהמסע מוביל אותי למשהו הרבה יותר מעמיק ורחב, להיכרות עם עצמי כאשה החווה אין סוף שינויים במהלך החיים.

 

אני מאמינה שלכל אישה מגיעה ההזדמנות להכיר את עצמה באמת, בכל גיל, זה אף פעם לא מאוחר מידי! היוגה הנשית כאן כדי לתת לנו את הכלים לכך.

 

בעבודתי אני משלבת את  כל הידע שצברתי לאורך השנים. אני שמה דגש מיוחד על מודעות לעבודה מדויקת ונכונה, חיבור נכון בין תנועה לנשימה, מתוך אמונה שאם נכיר היטב את גופנו ונפשנו, נדע בדיוק מה נכון לנובכל רגע נתון.

 

2019:תרגום סימולטני לעברית של ד"ר דה גסקה בהשתלמות "יוגה ללא נזקים" שהתקיימה בנתניה. 

 

2016:  השתלמות "דיאסטזיס,  צניחת רחם ונזקי העצירות"   של ד"ר ברנדט דה גסקה בפריס.

 

2015: מורה בכירה ליוגה נשית של מירה ארצי פדן.

2013: מורה מוסמכת ליוגה נשית של מירה ארצי פדן.

2011: מדריכת יוגה מוסמכת  בשיטתבשיטת יוגה ויניאסה בהנחייתה של ליאורה קסטלבאום ושחר בן דוד, בבית הספר למאמנים ומדריכים במכון וינגייט.

 

2011: השתלמות "שרירי רצפת אגן תפסיקו את הטבח"  של ד"ר ברנדט דה גסקה בפריס.

 

2009: השתלמות "שרירי בטן תפסיקו את הטבח 1 ו 2"  של ד"ר ברנדט דה גסקה בפריס.

1983: מורה לחינוך גופני, בעלת תואר  B.E.D. מהמכללה לחינוך גופני ע"ש זינמן במכון וינגייט.

אן אביטן